Cmielow macierzynstwo

Stwierdzenie, że macierzyństwo odwraca świat do góry nogami wydaje się banalne, jednak jest ono ważne. Przede każdym, przyszła mama stara się jako najbardziej przygotować do przechowywania przyszłego potomka, kompletuje fachową literaturę i gromadzi przeżycia bardziej praktycznych koleżanek lub osób z rodziny. Z przyjemnością jest każdą zmianę w swoim ciele, z niepokojem wypatruje negatywnych oznak, które odkryłam w książkach i czasopismach, a które ewidentnie wskazują na zły rozwój dziecka. A jak tylko pozna płeć dziecka stosuje się w zakupowe szaleństwo i kompletuje najnowszą oraz najlepszą wyprawkę, aby dziecko było jako najlepszy wyjazd w bycie.

Druga ciąża wygląda już o wiele inaczej. Przede wszystkim, przyszła mama już wie, czego się spodziewać. Chorób nie dokuczają już tak dużo, ponieważ powtarzają się czymś naturalnym, nie zaś informującym o problemach. Brzuszek szybciej staje się większy, a organizm bardziej przystosowany. Też w późniejszych czasach ciąży nie pojawia się nieprzyjemny obawa o przebieg porodu.

Nie wyznacza to oczywiście, że inna ciąża będzie akurat taka sama jak pierwsza. Każda ciąża jest bowiem inna i oczywiście toż jak w sukcesu pierwszej ciąży objawy potrafią stanowić nieznane w współzależności od używających ją osób, tak objawy kolejnej wybiera nie będą koniecznie takie jedne jako pierwsza ciąża u tej kobiety. Przede wszystkim, nosi na to ruch psychiczne nastawienie kobiety. Ciężarna po raz pierwszy pani nie wie, czego się spodziewać, zatem w sposób wzmożony jest wszystkie nowe dolegliwości. Podczas drugiej ciąży przebiegające w układzie kobiety zmiany są uznawane jako coś dobrego, a są znoszone o moc dużo. Tak toż wygląda sprawa porodu – o ile w początkowej ciąży baliśmy się a jedynego faktu porodu, jego bólu i konsekwencji, oczywiście w przeciwnej chce wiemy już, czego się spodziewać, dlatego podchodzimy do tegoż o moc spokojniej.

Oczywiście, druga ciąża więc nie jest wyłącznie i wyłącznie wyidealizowana wersja pierwszej ciąży. Co więcej, kobiety, które regulują się na wpadnięcie w ciążę jeszcze raz, powinny oraz większa uwagę zdać na naszą dietę także sposób działania ze sobą, ponieważ druga ciąża wtedy nie tylko większe zagrożenia powstania na ciele mało estetycznych rozstępów, to dodatkowo więcej wzmaga zagrożenie zapadnięcia osoby na tak zwaną cukrzyce ciążową.