Do czego sluzy pakowarka prozniowa

Pakowarka próżniowa służy do szczelnego zamknięcia produktu w dedykowanym pojemniku, zwykle foliowym opakowaniu, po uprzednim odessaniu z niego powietrza.
Pakowanie próżniowe pozwala na dłuższe zachowanie świeżości zapakowanych produktów dzięki ograniczeniu do minimum rozwoju bakterii i pleśni. Jedzenie zapakowane w ten sposób może być nawet kilkukrotnie trwalsze niż w przypadku zastosowania innych metod pakowania.


Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów pakowarek próżniowych, chociaż ich zastosowanie jest podobne, występują znaczne różnice w procesie pakowania.

Pakowarka komorowa – po umieszczeniu produktu w docelowym opakowaniu wewnątrz komory zostaje w niej wytworzona próżnia. W trakcie tego procesu reszki powietrza zostają wypchnięte z opakowania. Po zakończeniu procesu następuje zgrzanie otworu. Pakowarki komorowe występują w różnych rozmiarach od małych aż po urządzenia dwukomorowe, zwiększające wydajność pakowania. Ten rodzaj maszyn ceniony jest przede wszystkim ze względu na niskie koszty eksploatacji oraz łatwość i szybkość używania. Wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle żywieniowym oraz handlu.

Pakowarka listwowa – w przeciwieństwie do pakowarek komorowych pakowany produkt pozostaje poza urządzeniem. Próżnię uzyskuje się poprzez zastosowanie specjalnej folii oraz umieszczenie otworu worka, tak by produkt pozostał jak najdokładniej zamknięty, wewnątrz urządzenia. Niewielkie, w porównaniu z pakowarką komorową, rozmiary oraz wysoka mobilność są niewątpliwymi zaletami tego typu urządzeń. Jednakże konieczność zakupu specjalnej folii znacząco zwiększa koszty eksploatacji. Wykorzystywana głównie w przemyśle spożywczym tam gdzie występują produkty o nietypowych kształtach np, dziczyzna.

Opakowania – w przypadku pakowarek komorowych wybór rodzaju folii nie ma tak dużego znaczenia jak w przypadku listwowych. Pierwszy rodzaj maszyn pracuje przede wszystkim na tanich i łatwo dostępnych foliach gładkich. Drugi rodzaj pakowarek wymaga użycia folii moletowanej.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl