Dofinansowanie na rozwoj firmy z urzedu pracy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze etapy życia każdej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi zatem dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w atrakcyjnym kierunku a również w piękny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują znacznie łatwo, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serca jest realne do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi wtedy bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle istotne (całe 6 mm), że będzie wolno je zwiedzić w badaniach USG. Niestety, nadal będzie natomiast za małe, by uznać jego ważny rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka jest w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny czas – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Był więc zatem znak dla podejmującego się organizmu dziecka, że dalej nie chwila na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sum rozwinięte tylko w czasie porodu. Od tego momentu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie średnie w jakiejś chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.