Kasy fiskalne od 1 stycznia 2015

Urządzenia fiskalne są zbyt zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kasie fiskalnej. Polega wtedy na wejściu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze względów podatkowych danej o zakupach. W myśli modułu fiskalnego zawierają się więc kopie wszystkich stworzonych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

 

http://salonkama.pl/grupa-wolff/oferta/wentylacja-przemyslowa/

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, jakie są związane z prowadzeniem sprzedaży detalicznej. Bardzo rozwinięte technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który umożliwia wgląd w różnorakie obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza wprowadzonych w raportach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie efektywności sprzedaży. Dodatkowo pozwoli na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto więc traktować tą sytuację kontroli.

Co potrafią nowe urządzenia?
Najnowsze urządzenia fiskalne, które są bardziej zaawansowane mogą wykonać będące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, zbierając się z niewielu raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w sumie; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży towarów, statystyka sprzedaży produktów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, które stały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o zabiegach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty powiązane z kartami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, także wiele różnych raportów.

Drinkom spośród obowiązujących fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, jaki potrzebuje być wykonywany każdego dnia po wykonaniu sprzedaży a który jest informacje, które są podstawą do wyliczenia podatków z Tytułem Skarbowym. W czasie wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy jest zapisany zwrot z wszelkiego dnia ewidencjonowania sprzedaży, a tak – z czasu, który upłynął z ostatniego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.