Obowiazek kasy fiskalnej gofin

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakiś przedsiębiorca, który realizuje usługi czy dokonuje transakcji na myśl osób zewnętrznych i rolników pokrywających się na platformie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą dodatkowo czerpać z pewnych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

 

Skoro nie ma celu posiadania kasy.
Jednym z przepisów, który wchodzi do celu 2016 roku, jest przepis informujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w starym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły rola w ciągu bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia akcje w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w zestawu przedsiębiorstw, jakie potrzebują robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie rozpoczynają naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę finansową w procesie 2 miesięcy po przejściu tego kredytu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z opcją opłacenia ich w odmienny forma niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na bazie faktur za wykonane usługi na sprawa osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dobrze niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników i jedynych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.