Rodzaje przerzutek rowerowych shimano

enova opinieenova365 | Systemy ERP | POLKAS

Rodzajów rowerów jest cała masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje produkowane przez profesjonalistów na BMXach potrafią być poważne, i ich zajęcie wymaga czasu i realizacji. W obecnym dokumencie skoncentruję się obecnie na tych rowerach.

 

Pierwsze rowery tego gatunku pojawiły się w latach 70-tych między drugimi w jasnej Kalifornii. Wtedy toż rada motocrossowych pasjonatów, których nie było stać na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na coś w smaku dzisiejszego BMXa. Początkowo traktowano go najbardziej jako środek transportu do grupy z czasem jednak zaczęto go przechodzić w konkursach. Ówczesne tory różniły się od dzisiejszych brakiem band na zakrętach, były dokładnie płaskie, a bramka startowa była w istocie długą gumową wstęgą. Potem na torach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto i korzystać do wykonywania trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, natomiast w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być powszechnie kupowane. Zmianie uległy wtedy materiały będące do formy tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W połowie lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, pola do podróże i instytucji budzące się ich produkcją i sztuką ubrań. Pojawiły się też inne systemy jazdy takie jak half pipe czy flatland. Największy wpływ na jazdę na rampie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z gór po wybojach między drzewami.

Myślę, że taka podróż na rowerze BMX stanowi wysoce interesująca, co prawo w Polsce stanowi o moc mniej pól do drogi na nich niż na przypadek w Okresach, jednak z czasem na chyba będzie dobra. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków prawdopodobnie żyć koniecznym miejscem gdzie osiągniesz swój pierwszy, wymarzony model.