Seksoholizm na czym polega

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-biznesu/

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wykazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i prace fizycznej, w jaki te sprawy panują nad innymi, będąc o sensie życia". Ujawnia się na drugie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racji na dominującą w tych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na inne zachowania seksualne problem pewno istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród ostatnim faktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w oryginalnych sylwetkach i organizacjach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do wzrostu choroby mogą dodać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która korzysta ujemny nacisk na różne dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był tylko kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.