System informatyczny po niemiecku

Wiele polskich spółek specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak również dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w relacji czy posiadamy do wykonywania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym który nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W pełnych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak i takich, jakie w ramach swej struktury czy franczyzy są sporo punktów gastronomicznych na placu całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on naprawdę zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i pozycja na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, albo stanowi obecne niepowtarzalna restauracja, albo i sieć restauracji.

Na obecnym stanie celowo nie podamy firmy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na połączonym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności z prac program może współpracować z terminalem dotykowym, a zarówno z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci lokalnej lub na pojedynczym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.