System sterowania oswietleniem ulicznym

Systemy oświetlenia awaryjnego mają szczególnie znaczącą siłę w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia mogą oni stać trwale okaleczeni, a nawet że stać zagrożone ich przeznaczenie. W momencie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zakończą się tylko po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w tych instytucjach, gdzie wdrożono systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zakończenie niemal nie nie jest natychmiastowe. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Dają się one na nowe typy, ale zadaniem wszystkiego z nich jest życie oświetlenia pomieszczeń przez jeden okres po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, i w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie chociaż w sektorze ale również w terenach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w porządku codziennej pracy instalacji. W terminie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na energię z akumulatora. Do punktu wybrania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw ma że pewne cechy, którymi jest traktowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Inny sposób teoretyczny do dawania w przemyśle liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i układy sterujące. Można także użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało tworzyć wiele godzin, ale działalność będzie ważna i dać do pozostałych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.