Terminal platniczy we wlasnym przedsiebiorstwie ile to kosztuje

Obecnie praktycznie każdy większy sklep oraz punkt usługowy posiada terminal kart płatniczych. Poprzez to, że ułatwia on klientom dokonywanie zakupów może być dla właścicieli dodatkowym źródłem dochodu. Rozwiązanie to posiada więcej zalet, m.in. ogranicza skutki ewentualnej kradzieży w kasie sklepu, niweluje ryzyko pojawienia się fałszywych banknotów czy rozwiązuje problem z wydawaniem reszty przez co obsługa klientów jest szybsza. Jednak warto pamiętać, że jego użytkowanie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Ile dokładnie kosztuje wykorzystanie tego urządzenia przez przedsiębiorcę?

Aby umożliwić klientom płacenie kartą, właściciel musi się zdecydować na dzierżawę terminalu. Może tego dokonać podpisując umowę z jedną z kilku firm działających na rynku polskim. Firma ta wydzierżawia przedsiębiorcy terminal pos za specjalną opłatą. Jest ona indywidualnie ustalana z przedsiębiorcą i zależy od wielu czynników. Są nimi lokalizacja punkt, długość umowy, średnia wartość koszyka klienta, oraz udział jaki stanowią płatności kartą. Problem z ustaleniem tej kwoty mogą mieć właściciele małych firm ponieważ trudno im oszacować ile będą wynosiły obroty kartą. Dodatkową opłatę, którą musi ponieść przedsiębiorca jest prowizja od każdej transakcji, która została dokonana kartą. Stawka ta najczęściej wynosi około 2% wartości transakcji. Jednak to nie wszystkie koszty, którą wiążą się z posiadaniem terminalu pos. Warto pamiętać, że aby urządzenie to działało konieczne jest posiadanie odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa, łącze internetowe oraz papier, na którym będzie drukowane potwierdzenie zawarcia transakcji.

Tego typu urządzenie przeznaczone do płatności kartą ciągle jest rzadko wykorzystywane przez małe firmy. Oczywiście, głównym powodem są koszty oraz stosunkowo niska liczba dokonywanych transakcji tą metodą płatności w tych miejscach. Jednak firmy oferujące terminale są świadome tych trudności i coraz częściej decydują się na przedstawienie specjalnych oferta właśnie skierowanych dla małych przedsiębiorstw. Oferowane są programy, które zmniejszają koszty wykorzystania tego urządzenia. Dodatkowo coraz więcej firm, które dzierżawią terminale pos, oferują pakiet usług dodatkowych. Skorzystanie z nich znacząco zmniejsza koszty wynajęcia tego urządzenia.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl