Urzadzenie diagnostyczne oberon

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo przystępne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego użycie

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, które potrafiły informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka spoczywa na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego bada się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w dobrym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i oglądanie go na indywidualnym ekranie, a też zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy oraz do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.