Uziemienie do minusa

Uziemienia elektrostatyczne są niezwykle ważnym składnikiem w sektorze i transporcie łatwopalnych alkoholi również pozostałych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny koncentruje się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie dociera do ponad 400 wypadków spowodowanych dokładnie tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, a nawet początki to doskonale realne niebezpieczeństwo, którego osobę jest jakikolwiek zdrowo myślący pracownik oraz przedsiębiorca w dziedziny.

Tutaj z poradą przychodzą nam mechanizmy i układy uziemień elektrostatycznych. Ich reagowanie w treści daje się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do momentu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbycie istnieje ogromna część ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, mocowane w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają również na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W zestawieniu z pozostałymi urządzeniami potrafią nie dopuszczać do dozowania produktu lub pracy nad nim w przypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką ofertę, zamykając zawór czy wlew, co stanowi korzystne w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego gatunku rozwiązania powszechnie bierze się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach czyniących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest niemożliwy do wszelkiego ograniczenia proces nakładania się powierzchni materiałem. Może wtedy zrobić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Mówi więc nie tylko urządzeń, ale te pojemników i zbiorników oddanych do przechowywania w/w materiałów.