Wszystko co musisz wiedziec o kasach fiskalnych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami coraz więcej podatników ma obowiązek posiadania kas fiskalnych przy sprzedaży prowadzonej dla osób fizycznych. Powoli kasy fiskalne stają się koniecznością. Dzięki kasom fiskalnym możliwe jest nie tylko ewidencjonowanie sprzedaży, ale także kontrola zapasów magazynowych, kontrola pracy kasjerów, o wiele mniej czasu potrzeba na inwentaryzację w firmie.

https://www.grupa-wolff.eu/elektrotechnika/wylaczniki-bezpieczenstwa-wylaczniki-glowne-wylaczniki-mocy-wykonaniu-przeciwwybuchowym/


Kasy fiskalne dzielą się na mobilne, czyli przenośne, jednostanowiskowe i wielostanowiskowe, czyli systemowe.
Jest wiele firm, które zajmują się sprzedażą kas fiskalnych.
Jeżeli interesują nas na przykład te z terenu Krakowa, to możemy je wyszukać w internecie, wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę: “kasy fisklane w krakowie”. Firmy te oferują urządzenia fiskalne wiodących marek, wysokiej jakości i o wielorakim zastosowaniu, niezawodne i nowoczesne. Kasy fiskalne mobilne mają zastosowanie w handlu obwoźnym, na targowiskach, parkingach. Kasy jednostanowiskowe stosuje się tam, gdzie nie ma potrzeby współpracy z programem magazynowym, można je podłączyć z wagą lub czytnikiem kodów, np. w małych placówkach gastronomicznych czy usługowych.
Dzięki systemowym kasom fiskalnym możemy prowadzić akceptację płatności kartami płatniczymi, sprzedawać kody doładowań do telefonów komórkowych wszystkich operatorów, czy też sprzedawać karty lojalnościowe.
Najbardziej zaawansowane technologicznie są kasy fiskalne POS, do których można podłączyć wszystkie niezbędne w sklepie urządzenia, łącznie z czytnikami kodów, terminalami płatniczymi, wagami elektronicznymi. Przy zakupie takiej kasy trzeba zwrócić uwagę na ilość pamięci RAM, wydajny procesor, wbudowany akumulator lub zasilacz awaryjny umożliwiający pracę przy awarii prądu, nie bez znaczenia jest też rodzaj i ilość złączy. Ceny kas fiskalnych są bardzo różne. Najtańsze i najprostsze możemy kupić już za około sześćset złotych, na takie bardzo zaawansowane musimy wydać kilka tysięcy złotych.
Część podatników może skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej. W pierwszej kolejności przysługuje tym, którzy po raz pierwszy zaczynają ewidencjonować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej.