Wyposazenie gastronomii zabrze

pakowarkaPakowarki próżniowe - urządzenia, zgrzewarki, maszyny Polkas

Choć “mała gastronomia” z nazwy brzmi raczej miło i niegroźnie, to powinien wiedzieć, że nawet najmniejszy biznes nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, i z czego rezygnować Oto krótki poradnik dla przeciętnej kawiarni:

 

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie dobra. Ekspres to reguła a nie warto na nim dbać, choć czasem ukrywa się kupić dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupują ciasta, jeśli będą widzieć, że robią apetycznie i kusząco zza witryny. Warto postawić ją blisko kasy, to mężczyźni będą brać chętniej.
3. Stoły i stoliki – to rzeczywiście podstawa. Mały dom nie wymaga niezliczonej ilości mebli, to tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, jakie nie będą kłaść się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to podstawa!
6. Lampy – koszt duży, jednak dobrych lamp nie potrzeba będzie wymieniać, a później nie będziesz dużo inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. Oraz do pieca przydadzą się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia wnętrze to niemniej nie tylko wymienione wysoko sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują również śniadania, a może sprawić się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Drogie są również elementy wystroju, ale przy małym pokoju nie warto szaleć przy zakupach, bo wnętrze będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie meble, które same mają ozdobę, do tego każdy tematyczny obraz lub zdjęcia i ewentualnie menu w atrakcyjnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym pomieszczeniu to myśl kluczowa. Przydałby się także stojak na wieszaki, a jeżeli zależy nam na dłuższej odległości, można po prostu rozwiązać na ścianie ładne haczyki, w ostatni ćwicz kurtki nie będą wykorzystywać dodatkowego miejsca. Warto pamiętać o tym, że znaczną ilość sprzętów możemy po prostu odkupić, trzeba jednak zawsze sprawdzić stan używanych rzeczy.