Zarzadzanie kapitalem intelektualnym na przykladzie firmy

Zarządzanie kapitałami ludzkimi jest odpowiedzialną dziedziną. Brak umiejętności w bieżącym dziale doprowadził już niejedną firmę do końca. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem pomocnym jest naprawdę ważne?

Pracownik musi czuć się głęboko w korporacji Przede wszystkim należy się zastanowić, czym naprawdę właściwie jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy są błędne przeświadczenie, iż zarządzanie kapitałem dobrym to nic dziwnego jak manipulacja. Zasada istnieje natomiast taka, że rzeczą tej dziedziny biznesu jest przede wszystkim doprowadzenie do tego, aby człowiek czuł się tak w własnej firmie. Jak napisałem Andrew Carnegie, przemysłowiec będący swego czasu jednym z najwspanialszych wszystkich na świecie: „ludzie pracują za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli pokażesz im szacunek, nagrodzisz pochwałą i uznaniem”.

System motywacji i satysfakcji W pracy zarządzanie kapitałem ludzkim polega na tym, aby stosować metodę nagród i motywacji. Chodzi przede wszystkim o to, żeby pracownik dobrze czuł się w naszej firmie, bo to raczej z niego będzie chciałabym sprzedaż, sztuka i dochody. Należy zrozumieć, że nasz biznes okazuje się z pracowników, jacy są niczym organy w gronie człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie odpowiednio funkcjonować. Należy i zrozumieć, że przyczyną nie są tylko premie gotówkowe (które tak są potrzebne, idą do ważniejszego przywiązania człowieka do własnej firmy), ale również premie słowne. Dobrym sposobem jest polecanie pracownika za dobrze zrobioną pracę, zwracanie się do niego z szacunkiem oraz przyjaźnią. Z pozostałej jednakże strony powinniśmy wiedzieć, iż jesteśmy obowiązek wytknąć błąd osobie, jaka nie wykonuje rzetelnie swoich celów, aby w konsekwencji, jeżeli nasze ostrzeżenia nie pomogły, zwolnić ją oraz wziąć bardziej odpowiedniego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w pozycji Pracowałam wtedy w fabryk, z jakiej wcześniej zwolniła się pewna kobieta. Powód rozwiązania stanowił bajecznie przystępny – nie czuła się dokładnie w korporacji, miała poczucie, że pan nie zwraca się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał pojęcia o określonym zarządzaniu materiałem ludzkim. Po kilku tygodniach kobieta, jako że miała wysokie kwalifikacje, dostała działalność na całym miejscu w konkurencyjnej firmie. A już prawie miesiąca później prezes zaczął do niej wydzwaniać z propozycją o powrót do książce i obietnicami większych zysków. I wiecie co sprawiła ta osoba? Odmówiła, ponieważ w ostatniej firmie atmosfera stanowiła o moc lepsza, i ona przewidywała się tam lepiej. Podsumowując, środkiem na ludzkie zarządzanie kapitałami pomocnymi stanowi nie tylko oferowanie premii, ale również umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w produkcji, bo dobry pracownik pracuje lepiej.